Петковић: Најоштрије осуђујем напад на Јовановића
Директор Канцеларије за КиМ Петар Петковић је гостујући на ТВ Прва најоштрије осудио напад на Србина од стране косовске полиције РОСУ.
„Желео бих најоштрије да осудим напада на Милана Јовановића, он је задобио прострелну рану и пребачен је на КБЦ Косовска Митровица. Реч је о мирном породичном човеку, оцу троје деце, таксиста, нема никакву мрљу у каријери и у животу“, рекао је Петковић.
„Разговарао сам са његовом сестром Надицом и лекарима. Миланова рана је са десне стране грудног коша и пар милиметара га је делило од тога да изгуби живот“, рекао је Петковић за ТВ Прва.
„Приштина и Аљбин Курти не хају за то, они свим својим акцијама желе да испровоцирају некакву непримерну акцију Срба на КиМ“, рекао је.
На то што су из косовксе полиције рекли да они нису пуцали на Јовановића, Петковић је запитао зашто онда неће да покажу снимке са камера са лица места.
Извор: Б 92, Т а н ј у г






