У Србији још 311 позитивних

У последња 24 сата тестирано је 8.395 особа, од којих је коронавирусом заражено још 311 људи. Преминуло 8 пацијената.

На респиратору је 146 пацијената.

Од почетка епидемије тестирано 686.488 особа.

Београд има највећи проценат заражених, каже министар здравља Златибор Лончар.

Смањује се број заражених здравствених радника.

Пелемиш: И даље имамо висок проценат болесника са тешком клиничком сликом

Инфектолог Мијомир Пелемиш: Верујем да ћемо да се изборимо са овим, али брине ме број људи који су у болницама на јединицама интензивне неге. Нама је највећи проблем што људи који се примају у болнице морају на интензивну негу. Имамо висок проценат болесника са тешком клиничком сликом, упркос смањеном броју прегледа.

Лончар: Нема опуштања

Више немамо времена да чекамо да се испразни једна ковид болница и да је враћамо у нормалан рад. Како се ослобађа један део болнице, морамо да га оспособимо и вратимо за уобичајене пацијенте, каже министар. Принуђени смо то да радимо због прилива негативних пацијената, додаје Лончар додајући да не сме бити опуштања.

„До смањења дошло због поштовања мера. Ако се вратимо на старе навике, врло брзо ћемо све ове бројеве да анулирамо“, наводи миннистар.

Не смеју се дешавати напади на медицинске раднике, рекао је Лончар поводом напада на медицинску сестру у нишкој ковид болници.

You may also like...