Основци из Шилова посетили Сићевачку колонију

Ученици  из Шилова поред Гњилана  ових дана гости су Ниша где  ће боравити пет дана и  учесници су Дечје уметничке колоније „Грачаница“ која се одржава у Сићеву.

Ово је 13. пут како Нишки културни центар организје Колонију и сваке године учествују надарена деца из неке од косовских школа. Ове године су то ђаци која су показала изузетне резултате у сликању , цртању , писању, певању, свирању и долазе  из основне школе „Вук караџић“ из Шилова. Смештени су у згради Ликовне колоније и свакодневно имају радиоцице које им је организовао Нишки културни центар.

Они  поред радног дела обилазе културно историјске споменике Ниша а обезбеђене су им и биоскопске карте за гледање филмова у 3Д пројекцији као и улазнице за отворени и затворени базен на Чаиру и обилазак коњичког клуба где ће моћи да се опробају у јахању коња.

„У школи у Шилову имамо драмску, ликовну секцију и фолклор а постоји и музичка школа која је једина ваннаставна активност коју деца могу да похађају. Деца су добра , многа од њих освајају и награде на такмичењима. Долазак у ниш и Сићево им доста значи, јер имају прилику да виде много тога што до сада нису видели и што не могу да виде у Штрпцу“, кеже наставница биологије Александра Савић која је довела децу у Ниш.

 

извор Југ Прес

You may also like...