Влајић: Миленковићу одређено задржавање до 48 сати; Одлука судије о притвору данас или сутра
Адвокат Небојша Влајић потврдио је за ТВ Мост да је Милуну Миленковићу, којег су јуче припадници специјалне јединице косовске полиције ухапсили, одређено задржавање до 48 сати.
Бранилац Миленковића, адвокат Влајић је нагласио да у том временском року од 48 сати морају да га изведу пред судију да би се одлучило о притвору.
„То може да буде данас или сутра до подне“, рекао је Влајић.
Он додаје да га терете за учешће у инциденту који су се догодио код просторија Општинске изборне комисије 6. децембра 2022. године у Косовској Митровици, као и за учешће у нередима у Звечану од 29. маја.
“То му се ставља на терет, а из тога произилазе три кривична дела – тероризам, насилна промена уставног уређења и угрожавање лица под међународном заштитом. Милун је чрврст човек и њега овакве несреће не могу да сломе, јер зна да није крив за то што му се ставља на терет” рекао је Влајић.
Милуна Миленковића, спортисту и тренера у Кик-бокс клубу „Косовска Митровица“ ухапсили су припадници специјалне јединице косовске полиције, у акцији која је изведена јуче око поднева, у једном фризерском салону у центру Косовске Митровице. Полиција је непосредно након хапшења, употребила сузавац како би растерала грађане који су се окупили.
Извор: ТВ Мост






