Вучић са Хилом и Марфијем: Сарадња на Балкану услов за напредак свих народа

Вучић са Хилом и Марфијем: Сарадња на Балкану услов за напредак свих народа

Председник Србије Александар Вучић примио је данас у Београду америчке амбасадоре у Србији и БиХ, Кристофера Хила и Мајкла Марфија и навео да су имали садржајан и отворен разговор о свим важним регионалним питањима. 

„Указао сам на чињеницу да политичка и економска сарадња на Балкану представљају најважнији услов за напредак свих народа. Такође, изразио сам посвећеност Републике Србије поштовању норми Дејтонског мировног споразума и увереност да су мир и стабилност највише вредности на којима морамо да истрајемо“, написао је Вучић на Инстарграм налогу будућностсрбијеав.

Он је истакао да је Србија увек подржавала интегритет БиХ, као и права Републике Српске и другог ентитета које имају у складу са Дејтонским споразумом.

Хил: Продуктиван састанак са Вучићем и Марфијем о ЕУ перспективама и регионалној динамици

Амбасадор САД у Србији Кристофер Хил саопштио је данас да је имао продуктиван састанак са председником Србије Александром Вучићем и амбасадором САД у БиХ Мајклом Марфијем о ЕУ перспективама и регионалној диманици на Западном Балкану.

„Сви смо се сагласили око важности пружања подршке суверенитету и територијалном интегритету БиХ, као и мултиетничком карактеру и функционалним институцијама на државном нивоу“, навео је Хил на Твитеру.

Председник Србије примио је данас у Београду америчке амбасадоре у Србији и БиХ, Кристофера Хила и Мајкла Марфија.

Извор: Т а н ј у г

You may also like...