Николићева Локомотива на корак од Лиге шампиона

Фудбалери Локомотиве надиграли су градског ривала ЦСКА са 2:1 у драматичном финишу дербија претпоследњег кола Премијер лиге Русије. Тим Марка Николића се овом победом учврстио на другом месту табеле које води директно у Лигу шампиона.

До победе у дербију фудбалери Локомотиве дошли су головима из пенала које је реализовао Алексеј Мирачук у 33. минуту и у самом финишу меча у првом минуту судијске надокнаде времена.

Овом победом Локомотива је дошла до другог места на табели и има 54 бода, пет више од трећепласираног Краснодара, који има и меч мање.

Друго место води директно у Лигу шампиона, а са трећег се иде у квалификације. У сваком случају, ако Краснодар добије оба преостала меча, која ће играти на свом терену против Динама и Ахмата, Локомотиви ће за оверу другог места бити неопходна победа и у последњем колу против Урала у гостима.

Тренер Локомотиве Марко Николић био је врло задовољан после меча и истакао је да је његов тим заслужио победу у последњим моментима меча.

„Данас је био дерби. У неким тренуцима је меч био веома занимљив навијачима, али и даље је ово фудбал у доба коронавируса. Посебно у последњих 20-25 минута када тимови играју пет на пет у различитим деловима терена што ми се не допада, али ми се свидело како је Локомотива играла. Момци су оставили све на терену, борили се за сваку лопту. Ако играш тако немогуће је да не даш гол и да не победиш.“, рекао је Марко Николић који поручује да најважније тек следи.